0(212) 514 13 30 info@gunescd.com

CD BASKI

HİZMETLERİMİZ

CD Teknolojisi sürtünmeleri ve arka plan sesleri yok etmek için tasarlanmışlardır. Plak ve kaset gibi çift taraflı olarak kullanılmazlar. 12 inch’lik standart bir CD yaklaşık 80 dakikalık (700 MB) dijital bilgiyi barındırabilir. Yeni çıkan yüksek yoğunluklu boş CD’lere bugün 90 dakikalık kayıt yapılabilmektedir (790-800 MB’lık CD’ler). CD’de yer alan dijital bilgi, plaktaki gibi spiral olarak yazılmıştır. Bu şekilde yerden kazanılır. Fakat, bilgiler plaktaki gibi dıştan içe değil, içten dışa doğru yazılır ve okunur. Kapasite olarak bakarsak, 700 MB’lık bir CD, 1010 adet 1.440 KB’lık Double Density floppy diskete eşdeğerdir.

Günlük 100.000 kapasite ile çalışabilen tesislerimizde, Güneş CD ayrıcalığı ile eğitilmiş, tecrübeli personelimizin farklılığını, bizimle iletişim kurduğunuz ilk andan itibaren fark edecek, siparişlerinizi kısa sürede teslim alacaksınız.

CD Serigrafi Baskı

CD üzerinde serigrafi baskı yöntemiyle 1 renkten 5 renk’e kadar baskı yapılabilir. Her ayrı renk için ipek kalıp hazırlanır. Basılacak işin grafik çalışmasını oluşturan CMYK filmler her biri ipek kalıplara pozlandırma makinasında pozlandırılır.

1- Bu ipek kalıplar makinaya takılır, üzerindeki rengin grafiğini CD üzerine basması sağlanır.

2- (ABCDE) her bir renk arasında basılan grafiğin anında kurumasını ultraviole ışık sağlar.Bu işlemler bütün renkler tamamlanıncaya kadar devam eder. Bu sistemde bir CD’nin (Srenk) serigrafi baskısı yaklaşık 1 sn. sürer

CD Etiket Baskı

CD yüzeyine uyguladığımız etiketler ileri teknoloji kullanan baskı makinalarında basılmaktadır. Basımı gerçekleştirilen etiketler CD yüzeyine manuel olarak yapıştırılmaktadır. Kalıp ve film gerektirmediğinden serigraf baskıya göre daha hızlı olarak çözümlenmektedir. CD etiketi basım işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Görsel başarım olarak serigaf baskıya göre çok daha iyi netice vermektedir.