0(212) 514 13 30 info@gunescd.com

CD ÜRETİM

HİZMETLERİMİZ

Yüksek adetlerdeki CD/DVD çoğaltım ihtiyaçlarınızda, başvurduğumuz çoğaltım (üretim) yöntemidir. Aynı zamanda film, müzik vb. telif hakkı gerektiren CD’leriniz için üretim yapılması gerekmektedir. Sertliği, yüksek sıcaklık değerlerinde bile deforme olmaması ve en önemlisi ideal saydamlığı, yani ışık geçirgenliğindeki düzgünlük ve stabillikten dolayı polycarbonat CD üretiminde kullanılmaktadır.

Hammaddeden CD Üretim İşlemi

1. Stamper
Çoğaltımasını istediğiniz master CD veya DVD’den data izleri özel metal bir kalıbın üzerine geçirilir.
cd üretimi makinası
2. Enjeksiyon
Stamper makinasına yerleştirilir. Enjeksiyon makinasında disk haline getirilen hammaddenin üzerine kalıp vasıtasıyla data aktarımı yapılır

3. Metal Kaplama
Enjeksiyon makinasında data izleri’nin aktarıldığı şeffaf disklerin üzerini elektroliz yöntemiyle gümüş kaplanarak CD veya DVD okuyucuların dataları okuyabilmesi için gerekli yansıtıcı yüzey olusturulur.

4.Lak Kaplama
CD’in yüzeyindeki metal’in sabitlenmesi ve zarar görmemesi için en son olarak yüzeye laminasyon uygulaması yapılır. Bu aşamadan sonra CD hazırdır.

CD üretiminde kalite kontrol çok önemli bir yer tutmaktadır. Bunun için kalite kontrol Master CD-R alımında başlamaktadır. Stamper aşamasında uygulanan kalite kontrol raporu stamperin kutusunun içine konulur, bu rapor hem stamperin kalitesini gösterir hem de imalat sırasında oluşacak problemlerde sizin sorununuzu çözmenizde yardımcı olur. Üretim sırasında yapılan kalite kontrol, iki çeşittir. cd üretim

  Makinenin kendi içinde yaptığı yüzey kontrolü

•  Üretilen CD’yi alıp özel test makinelerine koyarak hem yüzey hem de okunabilme testidir.

Günlük 100.000 kapasite ile çalışabilen tesislerimizde, Güneş CD ayrıcalığıyla eğitilmiş, tecrübeli personelimizin farklılığını, bizimle iletişim kurduğunuz ilk andan itibaren fark edecek, siparişlerinizi kısa sürede teslim alacaksiniz.