0(212) 514 13 30 info@gunescd.com

DVD BASKI

HİZMETLERİMİZ

Diğer reklam araçlarına kıyasla, daha kolay saklanabilen ve taşınabilen CD ve DVD ler sayesinde, kurumunuzun prestijini yükseltebilirsiniz. Hazırlanacak içerik, CD ve DVD okuyucu veya bilgisayar sayesinde bir monitör, TV ya da projeksiyon cihazı ile , görsel, sesli, hareketli ve hatta interaktif olarak, hedef kitlelerin maksimum ilgisini çekecektir. Üzerine serigrafi yapılan ürünler, onlarca paketleme opsiyonu arasından sizin seçeceğiniz bir şekilde paketlenecektir.

 

Firmamızda DVD üzeri baskı Serigrafi yöntemiyle CD / DVD üzerine doğrudan yapılır. DVD Baskı işlemi, Eğitimli ustaların, özenli çalışmaları sonucunda elde edilen, emek gerektiren özel bir baskıdır.

 

Serigraf, gözenekleri gözle görülmeyecek kadar ufak, ipek malzeme kullanılarak yapılan matbaa sınıfı farklı bir baskı yöntemidir.

Serigrafide kullanılan kalıp sistemi matbaa kalıplarından farklıdır.

 

Serigrafide kaliteyi yakalamak için kullanılan değişik yöntemler vardır :

* Baskıda kullanılan grafiklerin yoğunluğuna göre farklı ipek numaraları kullanılır.
* İpeğin her bir köşesi aynı orantıda, kalıba en uygun şekilde gergili olması gerekir.
* Baskıda kalite için, kullanılan malzemenin kaliteli olması gerekir.
* Serigrafide kullanılan kalıplarda baskı kalitesini etkiler. Kalıp ne kadar özenli hazırlanırsa, sonuç da ortaya çıkacak olan baskı kaliteside o kadar artacaktır.

 

DVD Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı DVD üzerinde serigrafi baskı yöntemiyle 1 renkten 5 renk’e kadar baskı yapılabilir. Her ayrı renk için ipek kalıp hazırlanır. Basılacak işin grafik çalışmasını oluşturan CMYK filmler her biri ipek kalıplara pozlandırma makinasında pozlandırılır.

1- Bu ipek kalıplar makinaya takılır, üzerindeki rengin grafiğini DVD üzerine basması sağlanır.

2- (ABCDE) her bir renk arasında basılan grafiğin anında kurumasını ultraviole ışık sağlar.Bu işlemler bütün renkler tamamlanıncaya kadar devam eder. Bu sistemde bir DVD’nin (Srenk) serigrafi baskısı yaklaşık 1 sn. sürer.

 

DVD Etiket Baskı

DVD yüzeyine uyguladığımız etiketler ileri teknoloji kullanan baskı makinalarında basılmaktadır. Basımı gerçekleştirilen etiketler DVD yüzeyine manuel olarak yapıştırılmaktadır. Kalıp ve film gerektirmediğinden serigraf baskıya göre daha hızlı olarak çözümlenmektedir. DVD etiketi basım işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Görsel başarım olarak serigaf baskıya göre çok daha iyi netice vermektedir.