0(212) 514 13 30 info@gunescd.com

BLU-RAY BASKI

HİZMETLERİMİZ

Veri depolama ve taşıma son zamanların en büyük sorunu. Gün geçtikçe veri miktarı artıyor ve aynı oranda artan veriler hafızalara sığmıyor. Artık dosyalar sadece metin tabanlı da değil. Günlük hayatımızda video, resim, ses dosyaları vazgeçilmez durumda… Ayrıca kaliteleri de artmakta.
Daha kaliteli dosya daha fazla tanımlama bilgisi demektir. Daha fazla tanımlama bilgisi de daha fazla boyut demektir. Büyük boyutlu dosyalar önceden CD’lerle kolayca taşınabilirken artık yüksek kalitede bir film zevki için DVD’ler yeterli değil.

DVD’ler veri taşıma kapasitesi ile herkesin gözdesi durumunda. Bir anda 4.5 GB veriyi yedekleyebilmek büyük avantaj. Ama artık bu teknoloji de yeterli değil. Zira şu anda elle tutulur büyüklükte bir sabitdisk 40-60 GB dolaylarında. Bunun ortalama 10 GB’lık kısmının sistem ve program dosyalarından oluştuğunu varsayarsak evamlı dolan sabit disklerimizin boşaltılması için DVD ‘ler yetersiz gelmektedir.

Ve bu aşamada imdadımıza Blu-ray diskler yetişiyor. Tek katmanda 25 GB (çift katmanda 50 GB) veri saklama özelliğiyle Blu-ray diskler yeni gözdemiz olacaklar. Gelişen teknolojide 3D filmleri yalnızca Bluray’lerle izlememize imkan tanıyor. Bluray baskı ve Bluray kopyalama işlerinizi en hızlı şekilde gerçekleştiren firmamız müşterilerine her konuda tam destek vermektedir.

Bluray Serigrafi Baskı

Serigrafi Baskı Bluray üzerinde serigrafi baskı yöntemiyle 1 renkten 5 renk’e kadar baskı yapılabilir. Her ayrı renk için ipek kalıp hazırlanır. Basılacak işin grafik çalışmasını oluşturan CMYK filmler her biri ipek kalıplara pozlandırma makinasında pozlandırılır.

1- Bu ipek kalıplar makinaya takılır, üzerindeki rengin grafiğini CD üzerine basması sağlanır.

2- (ABCDE) her bir renk arasında basılan grafiğin anında kurumasını ultraviole ışık sağlar.Bu işlemler bütün renkler tamamlanıncaya kadar devam eder. Bu sistemde bir CD’nin (Srenk) serigrafi baskısı yaklaşık  1 sn. sürer

Bluray Etiket Baskı

Disk yüzeyine uyguladığımız etiketler ileri teknoloji kullanan baskı makinalarında basılmaktadır. Basımı gerçekleştirilen etiketler Disk yüzeyine manuel olarak yapıştırılmaktadır. Kalıp ve film gerektirmediğinden serigraf baskıya göre daha hızlı olarak çözümlenmektedir. Disk etiketi basım işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Görsel başarım olarak serigaf baskıya göre çok daha iyi netice vermektedir.